Úvod do lékařské biofyziky pro studenty se spec. potřebami při studiu

Cílem publikace určené studentům nelékařských zdravotnických bakalářských oborů je seznámení se základy oboru lékařské biofyziky. Výběr témat a jejich výklad je veden snahou usnadnit pochopení látky i studentům, kteří v průběhu středoškolské výuky měli fyziku pouze v omezeném či malém rozsahu. Z hlediska struktury a obsahu textu byly kapitoly voleny tak, aby poskytly základ zejména k výuce dalších kurzů oboru. V rámci studia předmětu jsou studenti zapsáni také v e-learningovém kurzu, který výklad doplňuje o multimediální animace, ukázková videa a zajímavé odkazy v prostředí webových stránek. Tato studijní opora není vědeckým typem odborného textu, jedná se o oporu studenta ve smyslu jeho provázení studiem. Primární odborné prameny zde nejsou průběžně citovány a jsou souhrnně uvedeny na konci textu. U jednotlivých kapitol jsou uváděny další doporučené zdroje ke studiu.

Přílohy:
Příloha   Datum Velikost Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
pdf Úvod do lékařské biofyziky pro studenty se spe. potřebami při studiu Stáhnout - Úvod do lékařské biofyziky pro studenty se spe. potřebami při studiuOtevřít v novém okně - Úvod do lékařské biofyziky pro studenty se spe. potřebami při studiu 4.6.2019 2.56 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: lékařská biofyzika

Obor:

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Tento příspěvek nebyl zkontrolován garantem obsahu portálu.

autor: Hana Sochorová | pracoviště: Katedra biomedicínských oborů | publikováno: 4.6.2019 | poslední úpravy: 4.6.2019
citace: Sochorová Hana: Úvod do lékařské biofyziky pro studenty se spec. potřebami při studiu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál Lékařské fakulty [online] 4.6.2019, poslední aktualizace 4.6.2019 [cit. 2020-01-29] Dostupný z WWW: <https://mefanet.osu.cz/clanky.php?aid=27>.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: